Prokuratura zajęła polskie konta giełdy Bitfinex

51
0
Udostępnij:
Bitfinex

Prokuratura zajęła polskie konta giełdy Bitfinex.
Należąca do giełdy Bitfinex kwota 1,3 mld zł ulokowana w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach została zajęta przez prokuraturę w związku z podejrzeniem prania pieniędzy z kolumbijskich karteli.

6 kwietnia 2018 roku Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro poinformował o zajęciu kwoty 370 mln USD powiązanych z osobami, których nazwiska związane są z aferą Panama Papers, a także spółkami, które są słupami „dużej zagranicznej giełdy kryptowalut”. Dodał również, że pieniądze prawdopodobnie powiązane są z kolumbijskimi kartelami i ulokowane są w niewielkim polskim baku.

Bitfinex

 

Bitfinex

To jedna z największych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych giełd wymiany kryptowalut na świecie. Podejrzewa się ją o spekulacje cenami oraz pompowanie baniek mających na celu sztuczne podwyższanie wartości niektórych z nich.

Pod szczególną obserwacją znalazł się stworzony przez giełdę Tether. Powiązany jest ona z wartością dolara jeden do jednego i służy do kupowania innych kryptowalut. Tether to token cyfrowy zapewniający osobom i organizacjom niezawodną i zdecentralizowaną metodę wymiany wartości przy użyciu znanej jednostki rozliczeniowej. Innymi słowy, jest to zamiennik dolara amerykańskiego w świecie kryptowalut. Przy każdej korekcie Bitcoina Bitfinex wypuszcza na rynek miliony tetherow, które powodują wzrost cen Bitcoina. Bitfinex nie gwarantuje wymiany tetherow na prawdziwe pieniądze.

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na:

 

Udostępnij:

Zostaw komentarz